Trial

Začínáme s motorsportem

Co je to TRIAL?

Trial je soutěž v terénu, v níž jsou základem klasifikace vytrvalost, zručnost a pravidelnost jezdců. Trať obsahuje úseky v určitých vybraných partiích, kde je zručnost jezdců při jejich zdolávání sledována a přidělována penalizace. Pro absolvování celé tratě je předepsán časový limit. Každý jezdec absolvuje v rámci jednoho závodu 30 kontrolních úseků. V jednotlivých úsecích jsou jezdci za chyby (šlápnutí na zem či neúspěšné projetí sekce) penalizováni trestnými body.

Třídy a věkové limity

• Kategorie Ž (Pohár naděje) – určena pro děti ve věku 5 – 12 let na motocyklech o obsahu maximálně 80 ccm a maximální velikosti kol 17 – 19
  • Kategorie K (Klasik) – určená pro motocykly do roku výroby 92, které mají vzduchem chlazený motor
  • Kategorie H (Hobby) – určená novým (začínajícím) jezdcům
  • Kategorie C (Přebor České republiky)
  • Kategorie B (Kvalifikace pro Mistrovství České republiky)
  • Kategorie A (Mistrovství České republiky)
  • Za celou sezónu se pak vyhlašují další dvě kategorie, a to:
  • Kategorie senior  (od 40 let)
  • Kategorie junior (do 21 let)

Licence

• Kategorie Ž – licence M
  • Kategorie B, C, H, K – licence B
  • Kategorie A – licence A
  • Licence FIM Europe nebo FIM v případě startů na Mistrovství Evropy nebo Světa

Vybavení

Speciální motocykl; přilba schváleného typu s homologací, jezdecké trialové boty a dlouhý rukáv. Dále jsou vhodné rukavice a brýle.

Kde začít?

Klub pověřený výkonem činnosti střediska motocyklového sportu:

MOTOSPORT Trial klub v AČR
Dolní Čermná 325, 561 53 Dolní Čermná