16 Říj Staň se i ty motokárovým závodníkem! Kart Arena Brno 24.-25. 10. 2015

Autoklub České republiky, s podporou  Českého olympijského výboru, spustil v letošním roce projekt Kartingové akademie, které má za cíl seznámit zájemce z řad dětí a jejich rodičů s krásou motokárového sportu a pomoci se vstupem do motoristického sportu. Tyto akce mají pomoci získat nové motokárové závodníky z řad nejmenších dětí. V kartingu začínala většina úspěšných jezdců, kteří nyní závodí na okruzích, rally a v dalších disciplínách.

Kartingová akademie je určena pro děti ve věku 6 až 9 let.

Přihlášení  na sobotní nebo nedělní akademii v Kart Areně Brno a případné dotazy  probíhají prostřednictvím emailuakademie.karting@autoklub.cz .

Z přihlášek bude vybráno dvacet dětí na sobotu a dvacet dětí na neděli. Akademie proběhne v areálu KART ARENA BRNO Křížkovského 51/516 Pisárky 603 00 Brno od 8:30 do 15:00.

Do textu prosím uveďte :

  • Vybraný termín Kartingové akademie
  • Věk dítěte
  • Výšku a váhu dítěte
  • Kontaktní spojení
  • Informace o zájmu/zkušenostech dětí a rodičů z motoristického sportu

Průběh akademie je na všech okruzích stejný. Mladí adepti motoristického sportu na začátku projdou důkladnou teoretickou přípravou. Zkušení lektoři, z řad současných i bývalých závodníků a kartingových odborníků, zájemce prezentační formou seznámí s kartingovým sportem, ovládáním motokáry, chováním jezdců na trati s důrazem na maximální bezpečnost. Rodiče získají informace o tom, jak s tímto druhem sportu začít.

Lektoři z řad zkušených současných i bývalých závodníků společně s dalšími kartingovými odborníky seznamují zájemce v připravených prezentacích s kartingovým sportem, ovládáním motokáry a chováním jezdců na trati s důrazem na maximální bezpečnost.

V praktické části se mladí adepti motoristického sportu obléknou do zapůjčeného závodního vybavení – kombinézy, kukly, helmy, rukavic a chrániče krční páteře. Na menším okruhu se budoucí závodníci učí ovládat motokáru – rozjezd, zastavení, průjezd zatáčky a reakce na vlajkovou signalizaci. Pro praktické jízdy se používají závodní motokáry třídy Školní 50.

Těšíme se na Vaši účast.