10 Srp SMRŽ ACADEMY CAMP 30. – 31. ČERVENCE 2016

V souvislosti s koncepčním programem výchovy a výuky nejmladších zájemců o silniční motocyklový sport v souladu se zásadami a finanční podporou Autoklubu České republiky, byl uspořádán v posledním červencovém víkendu tréninkový camp juniorů na Polygonu Autodromu Most.
Tréninkového programu se ujali osobně závodníci a trenéři Smrž Academy Jakub a Matěj Smržovi. Oba dva tréninkové dny se jezdilo od 9 hodin, v neděli od 10.30 hodin vždy do 17.30 hodin a součástí tréninkových bloků byly volné tréninky, kvalifikační tréninky, srovnávací závody, ale rovněž nácviky průjezdů jednotlivých sekcí a zatáček.
Jezdci byli rozděleni do dvou skupin, ve třídě Junior A – B se zúčastnilo čtrnáct startujících, ve třídě Mini GP 50, 100, a 80 se sešlo deset absolventů
Celá akce, kromě zmíněného poslání zdokonalení závodní techniky jízdy našich nejmladších silničářů, byla jistou sondáží pro eventuální další možnosti spolupráce s Mosteckým autodromem v oblasti podpory a výchovy juniorské silnice. A jestliže v prvním parametru tento víkend splnil očekávání, ve druhém smyslu jej absolutně překonal. Perfektně připravené podmínky a vstřícnost vedení Mosteckého polygonu vzbuzovaly u účastníků a organizátorů campu často až mírné rozpaky.
Mostecký polygon jistě disponuje skvělým potenciálem dokonalého zázemí, nádhernými pasážemi, alternativami tratí a především, jak již bylo zmíněno, obrovskou vstřícností a chutí se věnovat podpoře juniorské silnice. Neopominutelný je i fakt prostředí v těsném sousedství „dospělého motodromu“. Rovněž podstatný je evidentní soulad v programech a výsledcích výchovy juniorské základny s ideami a zásadami Autoklubu České republiky.
Sobotní i nedělní program proběhl bez jakýchkoliv problémů. Za účasti zdravotnického zabezpečení, profesionálních časoměřičů a traťových komisařů vybraných a proškolených z řad rodičů, odjeli kromě zmíněného programu všichni účastníci šest kontrolních jízd, z čehož bylo stanoveno celkové motivační pořadí po každé jízdě. Do následných jízd se vždy startovalo v opačném pořadí průběžných výsledků, tzn. jezdec s nejmenším počtem bodů na Pole position.
Velká škoda, že ve výběru termínu nebylo příliš možností a tak o stejném víkendu jela řada našich nejlepších Mini GP na závodech v Německém mistrovství, kde mimo jiné, jak se ukazuje, hrají absolutní prim. Jejich účast na campu by byla jistě kořením celého vydařeného víkendu.
V závěru nedělního programu se za účasti regionální televize rozdávala ocenění. Tentokrát opravdu vyhrál každý, kdo se zúčastnil. Z pohledu statistiky se pak nejrychlejším juniorem víkendu stal Míla Hřava na Hondě 100 a zároveň zvítězil v této kategorii, dvoutaktní padesátky ovládl Vojtěch Anderle, ve třídě Mini GP 80 kraloval Jan Kadlec.
Ve třídě Junior B předváděli skvělé souboje Jakub Gurecký s Míšou Prokešem, z nichž byl ve finále úspěšnější prvně jmenovaný.
Junior A ovládl Mára Kindermann před Janem Gureckým.
Dvoudenní úspěšný program na Mosteckém polygonu ověnčil zažité přísloví o táhnutí za jeden provaz. Dalšími plány agilního českobudějovického Motoklubu v AČR jsou poslední 3 závody MČR, připravujeme otevření Smrz Academy na Autodromu Most pro 2017 a samozřejmě dál trénujeme na naší domovské dráze v Českých Budějovicích. Po prázdninách přijímáme nové uchazeče a kdokoliv by se chtěl přidat, kontakty najdete na FB stránce. Těšíme se na vás!

Kontakty:
Motoklub v AČR
Rudolfovská 161/56, 370 01 České Budějovice, Česká republika