Autoklub Rallycross Academy

Začínáme s motorsportem

Projekt Autoklub Rallycross Academy je zaměřený na potencionální začínající jezdce disciplíny rallycross divizí N1400 a N1600. Divize N1400 je pro jezdce ve věku 14-16 let, na níž navazuje právě divize N1600 určená pro jezdce od 16 let. V obou divizích startují jezdci se závodními vozy s minimálními úpravami.

Projekt je veden v roce 2019 jako jednokolový a proběhne ve víceúčelovém motorsportovém areálu v Bělé pod Bezdězem. Termín bude upřesněn (předpokládaný termín 12.10.2019). V rámci akademie budou zájemci seznámeni se závodní technikou a sportovními řády a současně s nimi bude veden motivační rozhovor a zjištěn zájem o tuto motoristickou disciplínu. Dále během dne budou probíhat jízdy se závodním vozem nejprve na pozici spolujezdce se zkušenými rallycrossovými jezdci, následně se jezdec a spolujezdec prohodí a závěrem dne budou jezdci jezdit zcela sami. Za první tři umístění ve druhém kole obdrží mladí závodníci podporu na rok 2020. Všichni účastníci akademie obdrží licenci na podniky MMČR pro rok 2020.