15 Říj Autokrosová a rallycrossová akademie vybrala talentované jezdce

Minulou sobotu uspořádal Klub mládeže Autoklubu ČR a Komise Off – road Autoklubu ČR další rallycrossovou a autokrosovou akademii. Za krásného slunečného počasí přijelo do areálu Adventure Land v Bělé pod Bezdězem celkem deset rallycrossových a osmnáct autokrosových adeptů. V rámci celodenního programu si všichni zúčastnění vyzkoušeli na vytyčených tratích závodní stroje, kde je po celou dobu bedlivě sledovali zkušení závodníci – mentoři. Za autokros Petr Nikodém a Jakub Novotný, za rallycross Pavel Koutný a Jaroslav Starý. Mladí rallycrossoví jezdci současně absolvovali jízdy s těmito mentory, kteří jim předávali cenné rady.

V akci byl dále Jiří Šusta, který na místní trati předvedl svůj vůz. Součástí programu bylo i absolvování pohovoru s odbornou komisí a po vyhodnocení celodenního programu byly vyhlášeny výsledky za účasti JUDr. Jana Šťovíčka, Ph.D., prezidenta Autoklubu ČR. Za rallycross byl vyhlášen na prvním místě Martin Knápek, na druhém místě Štěpán Mlejnek a na třetím místě Radek Franc. V kategorii autokros byl na prvním místě Maxim Šimek, na druhém místě Jakub Novák a na třetím místě Jiří Paluska. Tito mladí nadějní jezdci pojedou v sezoně 2020 s podporou Autoklubu ČR. Akce byla velmi vydařená a velké poděkování patří všem členům Komise Off – road, Klubu mládeže a celému realizačnímu týmu. Na místě je potřeba poděkovat také všem zúčastněným a rodičům – děkujeme za vaše nadšení a týmového ducha. V příští sezoně nashledanou!

Jiří Kadlec, člen komise Off – road